Gala Czytelnika

1

„Lubić czytanie to znaczy godziny nudy, które człowiek miewa w życiu zmieniać na godziny radości” - tymi słowami Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowie Marzena Rusek rozpoczęła uroczystą Galę Czytelnika, podczas której wręczono nagrody najlepszym czytelnikom strykowskiej biblioteki w 2015 roku.

Konkurs został ogłoszony w styczniu i trwał do końca grudnia ub. roku, wzięło w nim udział 885 uczestników – wszyscy czytelnicy zarejestrowani w bibliotece w 2015 r. Kryterium konkursowe było najprostsze – największa ilość wypożyczonych książek.

Konkurs przeprowadzony został w 3 kategoriach: dziecięco – młodzieżowej, dorosłej i po raz pierwszy nagrodzono rodziny czytające w których czytają rodzice i dzieci w wieku szkolnym. Nagrody laureatom konkursu wręczył Radosław Zaborowski – Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Społecznych Urzędu Miejskiego w Strykowie.

W kategorii dzieci i młodzież do 19 lat I miejsce, statuetkę i tytuł czytelnika 2015 r. zdobyli: Bastian Budziarski (52 książki) i Julia Kargier – (52),

II miejsce: Natalia Horodecka (48), Julia Fabrykowska (48),

III miejsce: Marcin Kamiński (42), Aleksandra Horodecka (42),

wyróżnienia: Sara Tomaszewska (38), Maja Jędrzejewska (37), Andrzej Forysiak (37), Oliwia Gońda (37).

W kategorii dorosłych I miejsce, statuetkę i tytuł czytelnika 2015 r. zdobyli: Elżbieta Patorska (122 książki) i Mirosława Piotrowska (122)

II miejsce: Elżbieta Wojciechowska – Andrzejewska (108), Iwona Wypychowska (105)

III miejsce: Małgorzata Roksela (104), Halina Kwiatkowska (102)

wyróżnienia: Aneta Walczewska (95), Agnieszka Fercho (92), Agnieszka Florczak (89), Monika Kamińska (87), Jadwiga Szydłowska (87), Mirosława Szostak (86). Anna Piątkowska (81).

W kategorii czytające rodziny

I miejsce: Elżbieta Patorska, Julia Patorska, Natalia Patorska, Kazimiera Sujczyńska

II miejsce: Monika i Marek Kamińscy, Maciej Kamiński, Marcin Kamiński, Mikołaj Kamiński

III miejsce: Katarzyna Horodecka, Natalia Horodecka, Aleksandra Horodecka, Katarzyna Forysiak, Weronika Forysiak, Andrzej Forysiak

Na zakończenie Gali odbył się wspaniały koncert w wykonaniu tenora Romualda Spychalskiego i mezzosopranistki Anny Spychalskiej. Usłyszeliśmy znane przeboje z operetek i musicali oraz szlagiery muzyki rozrywkowej. Dobór repertuaru oraz znakomite wokalne kreacje Artystów były gwarancją satysfakcji i niezapomnianego wieczoru. Pogodny nastrój i swoboda wykonawców udzieliła się publiczności, która aktywnie uczestniczyła w prawdziwej uczcie muzycznej. Za pełen uroku spektakl artyści zostali nagrodzeni owacjami.

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie