KSIĄŻKA MIESIĄCA - KWIECIEŃ 2024

ksi kwietPoruszająca saga rodzinna oparta na prawdziwych wydarzeniach.
Pakiet zawiera trzy powieści z serii Saga klonowego liścia: Łódzka przystań;
Warszawska garsoniera oraz Kanadyjski raj Niemcy, wiosna 1944 rok. Stefania Rudzka, dziewiętnastoletnia dziewczyna mieszkająca wówczas w okupowanej Łodzi, w wyniku łapanki trafia do obozu pracy o bardzo zaostrzonym rygorze. Tam poznaje Kazię, wspólna niedola i walka o przetrwanie zbliżają do siebie kobiety. Potajemnie planują ucieczkę, choć pomysł wydaje się nierealny i karkołomny, jednak w niedługim czasie pojawia się szansa na zrealizowanie planu.

KSIĄŻKA MIESIĄCA - MARZEC 2024

chlopki"Chłopki" Opowieść o naszych babkach Joanny Kuciel-Frydryszak jak żadna inna lektura z ostatnich lat pozwala zrozumieć współczesną Polskę, siłę społecznych napięć, a wręcz historię naszych własnych rodzin - od której przecież wszystko się zaczyna, również jeśli chodzi o kształt polskiego społeczeństwa. Autorka kreśli przejmujący obraz męki codziennego życia, biedy i wieloletnich upokorzeń naszych babek i prababek.

KSIĄŻKA MIESIĄCA - LUTY 2024

ksi luty 2024

„Morze wspomnień“ to chwytająca ze serce powieść autorki bestsellera „Paryska krawcowa“, która zdobyła status najlepiej sprzedającego się e-booka platformy Amazon. Gdy Kendra odwiedza niedomagającą babcię, ta ma tylko jedną prośbę – o spisanie jej historii, zanim wszystko zapomni.

KSIĄŻKA MIESIĄCA - STYCZEŃ 2024

ksiazka0101

Odejść jest trudno, ale jeszcze trudniej wrócić.
Jak długo można uciekać przed samym sobą, ile razy układać sobie na nowo życie?
Agata po ośmiu latach powraca do Krakowa, w którym spędziła najlepsze chwile swojej młodości. Nie wie, co pozostało z jej dawnych wspomnień, jak bardzo zmienił się świat i życie ludzi, którzy ją kochali, a których porzuciła. Czy czas może zniszczyć prawdziwąprzyjaźń?

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie