Książka na wakacje

ksiazka na wakacje

Na półkach strykowskiej biblioteki najnowsze książki, które  z pewnością umilą czas wolny naszym czytelnikom. Jesteśmy pewne, że każdy wielbiciel literatury znajdzie dla siebie jakiś ciekawy tytuł, który uprzyjemni mu słoneczne dni na plaży, w górach czy w domowym zaciszu.

Fim Fara Fikum Magikum

DSC 0967

13 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie przed wakacjami zorganizowane przez strykowską bibliotekę dla przedszkolaków. Na scenie Domu Kultury Teatr Formalina z Wrocławia wystawił przedstawienie pt: "Fim Fara Fikum Magikum".

Spotkanie z Aleksandrem Rogozińskim

DSC 08417 czerwca w strykowskiej bibliotece odbyło się bardzo inspirujące spotkanie z Aleksandrem Rogozińskim – polskim dziennikarzem, redaktorem i pisarzem, pasjonatem historii Imperium Rzymskiego, wielbicielem kuchni włoskiej, gier karcianych i talentu Madonny. Autor marzy o zwiedzeniu całego świata, a na stare lata pragnie zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego. 

Lekcja w klasie "0"

DSC 0794„Rodzice nie wychowują dzieci dla siebie, tylko dla świata i dla nich samych. Kiedy chcą być dobrymi rodzicami, starają się oprócz korzeni dawać dzieciom także skrzydła.” – Agnieszka Stein„

Korzystamy ze słowników

DSC 0766

Trudno byłoby znaleźć osobę, która nigdy nie miała wątpliwości związanych z poprawnym użyciem wyrazów w mowie i w piśmie. Nawet najwspanialsi mówcy oraz najwięksi znawcy języka czasami sięgają do różnych słowników, by zyskać pewność, że Trudno byłoby znaleźć osobę, która nigdy nie miała wątpliwości związanych z poprawnym użyciem wyrazów w mowie i w piśmie. Nawet najwspanialsi mówcy oraz najwięksi znawcy języka czasami sięgają do różnych słowników, by zyskać pewność, że słowo, którym się posłużą, lub jego forma są właściwe. 

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie