Bookcrossing - uwalniamy książki

1

W dniu dzisiejszym Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie włączyła się w akcje społeczną „ Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania”. Przy okazji XIV Edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek  strykowskie bibliotekarki wyszły z książkami z budynku na ulice naszego miasta. Być może nowa lektura znajdzie miejsce w wakacyjnej walizce…

Nowości wydawnicze

2
Od  3 czerwca na półkach Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowie pojawią się kolejne w tym roku nowości wydawnicze. Dokładamy starań, by księgozbiór był urozmaicony, a każdy czytelnik znalazł dla siebie ciekawą lekturę.

Książki dla dzieci i młodzieży w języku ukraińskim

ukraina
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie na ukraińskojęzycznych czytelników czekają książki dla dzieci i młodzieży w języku ukraińskim, które można bezpłatnie wypożyczać. Wydania książkowe, o które wzbogacił się nasz księgozbiór zostały podarowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Spotkanie autorskie z Anna Karpińską

DSC 0586Anna Karpińska - z wykształcenia politolog, z zamiłowania pisarka, mistrzyni powieści obyczajowych i romansów, które od lat cieszą się dużym uznaniem czytelniczek i czytelników – spotkała się 13 maja z czytelniczkami w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie.

Spotkanie autorskie ze śpiewająca biblioteką

DSC 0439

13 maja strykowska biblioteka zorganizowała dwa spotkania autorskie dla najmłodszych klas Szkół Podstawowych ze Strykowa oraz najstarszej grupy z Przedszkola Samorządowego. Dzieci wzięły udział w spotkaniu z Edytą Zarębską – pisarką i ilustratorką książek dla dzieci, laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren oraz Robertem Zarębskim – muzykiem i kompozytorem.