Gala Czytelnika Roku 2015

zdj1a

Serdecznie zapraszamy na Galę Czytelnika Roku 2015, na której zostanie rozstrzygnięty roczny konkurs Czytelnik Roku 2015, organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strykowie. Spotkanie odbędzie się 26 lutego 2016 roku o godz. 17:30 na sali Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie.
W programie między innymi rozdanie nagród laureatom konkursu oraz koncert Anny i Romualda Spychalskich. Muzyczne małżeństwo, odnoszące wielkie sukcesy nie tylko w kraju, ale również za granicą.

 zdj1

ANNA SPYCHALSKA
Wokalistka obdarzona ciepłą barwą głosu, specjalizująca się w repertuarze musicalowym i rozrywkowym. Prywatnie Anna jest żoną Romualda Spychalskiego. Jej umiejętności wokalne zyskały uznanie na wielu przeglądach i konkursach wokalnych w kraju, których była laureatką. W 2011 została okrzyknięta odkryciem wokalnym Europejskiego Festiwalu Muzycznego. Muzyka, którą wykonuje to utwory z pogranicza muzyki rozrywkowej, musicalowej, a nawet klasycznej. W jej repertuarze znaleźć można utwory wokalistek takich jak: Celine Dion, Whitney Houston, Maria Carey, Barbara Streisand, Lara Fabian, Sara Brightman, Anna Jantar, Sława Przybylska, Karina Jędrusik … i wiele innych.

ROMUALD SPYCHALSKI

Tenor. Wokalną karierę rozpoczął na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu Koncertował w Niemczech , Francji oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Na terenie Polski występował na wielu scenach i estradach w Polsce. Brał udział w kursach mistrzowskich m.in. prowadzonym przez gwiazdę Metropolitan Opera w Nowym Jorku Gwendolyn Bradley. Wielokrotnie, na zaproszenie Bogusława Kaczyńskiego brał udział w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Romuald Spychalski to artysta wykonujący z powodzeniem różne gatunki muzyczne. W jego bogatym repertuarze znajdują się utwory z gatunku liryki wokalnej, dzieła oratoryjno-kantatowe, arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe, pieśni neapolitańskie, utwory m.in. Jana Kiepury, Andrea Bocellego, Franka Sinatry a nawet piosenki rozrywkowe.

 

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie