Źródła informacji: słowniki i encyklopedie

W minionych dniach w bibliotece przeprowadzono cykl zajęć na temat "Źródła informacji: słowniki i encyklopedie". W trzech spotkaniach (20.01, 21.01, 22.01) uczestniczyła młodzież z II klas gimnazjum Zespołu Szkół nr 1 w Strykowie. Ogółem 67 osób.
Uczniowie poznali źródła informacji w bibliotece, podział słowników i encyklopedii, zasady korzystania z wydawnictw tego typu, najistotniejsze pojęcia związane z publikacjami informacyjnymi (np. żywa pagina, indeks, bibliografia, paginacja, odsyłacz, itp.). Lekcja biblioteczna przypominała formą prelekcję, ale znalazł się również czas na ćwiczenia. Gimnazjaliści rozwiązywali krzyżówkę dotyczącą tematu, a wyjaśnienie hasła (Arystofanes) musieli odszukać właśnie w encyklopedii.