Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

1a

Serdecznie zapraszam na spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek. Spotkanie odbędzie 28 listopada (poniedziałek) o godz. 11:00 na sali Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie.

W książkach dla najmłodszych pisarka popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka), o frazeologizmach (Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom) i przysłowiach (Gdy przy słowie jest przysłowie). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych). Stworzyła także serię książek logopedycznych (Dranie w tranie, Muł mądrala i innych wierszy co niemiara, Kelner Kornel i inne wiersze niesforne, Struś na cisie i inne fisie). Jest laureatką Nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong, przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni także od leksykografii współczesnej: jest redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN (wyróżnionego przez magazyn Literacki Książki tytułem Książki Roku 2010).

* Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek z autografem Pani Agnieszki.
** W programie spotkania przewidziano również rozstrzygnięcie gminnego konkursu literackiego "W podróży ze Stasiem i Nel" ogłoszonego we wrześniu.

Lista książek autorstwa Agnieszki Frączek dostępnych podczas spotkania 28.11.2016

- Byk jak byk 17,00 PLN
- Gdy przy słowie jest przysłowie 16,00 PLN
- Jedna literka a zmiana wielka 16,00 PLN
- Jeśli bocian nie przyleci czyli skąd się biorą dzieci 16,00 PLN
- Miasto nocą 19,00 PLN
- Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą 19,00 PLN
- Rymowane dranie czyli wiersze trudne niesłychanie 20,00 PLN
- Siano w głowie 17,00 PLN
- Śmiechu warte 19,00 PLN
- Złap byka za rogi czyli pół żartem o pułapkach językowych 17,00 PLN

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie