Ferie 2016

1

26 lutego zakończyły się coroczne ferie zimowe. W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie wraz z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Strykowie zaproponowała najmłodszym szereg zajęć sportowych, cyrkowych i warsztatów plastycznych. Moc zabawy ale i nauki towarzyszyło dzieciom przez dwu tygodniową przerwę od zajęć lekcyjnych.


W pierwszym tygodniu program ferii obejmował zabawy sportowo - cyrkowe i zajęcia plastyczne. Dzieci w grupach tworzyły bajkowe pejzaże zimowe, wykonywały własne świece parafinowe z dodatkiem kolorów, zapachów i dekoracji, projektowały stroje zimowe, tworzyły scenariusz i postacie na warsztatach teatralnych. W tym tygodniu również gościliśmy grupę teatralną Teatru Tritop. Aktorzy przedstawili historię Fabryki Śniegu, włączając w grę widownię.


Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy zajęciami plastycznymi (zwierzaki okrąglaki, papierowe kombinacje).. Najmłodsi wykreowali cały zwierzyniec za pomocą piłek styropianowych i rurek papierowych. Powstawały pająki, słonie, koty, psy, myszy, barany, motyle, biedronki i wiele innych ciekawych stworów.


Później, dla rozluźnienia było trochę cyrkowego szaleństwa i sportowych fanaberii. Zajęciami, które wzbudziły duże zainteresowanie była "Akademia psiej zabawy", podczas której trenerka psów razem ze swoimi pupilami, uczyła prawidłowych zachowań i zasad zabawy z naszymi milusińskimi. Środek tygodnia feriowicze umilili sobie warsztatami czekoladowo - ciasteczkowymi, na których samodzielnie robili trufle i bajaderki. W tym dniu powstały również kreatywne, sznurkowe ludziki i zwierzaki. Na zakończenie ferii, dzieci stworzyły barwną pamiątkę - ramkę ze zdjęciem wszystkich uczestników zajęć w minionym okresie, otrzymały słodką niespodziankę oraz dyplomy. Przez cały okres ferii odbywały się próby do przedstawienia "Bajkowy ambaras", gdzie aktorami byli uczestnicy tegorocznych zajęć feryjnych.


Zliczając listy i dodając dzieci oraz gości zaproszonych na przedstawienia, można wywnioskować, że frekwencja w okresie od 15.02 do 26.02 wyniosła blisko 690 osób.

Z każdym kolejnym rokiem zajęcia w okresie ferii cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci jak i rodziców.
Zapraszamy już za rok.

2

3

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie