Spotkanie autorskie

DSC 026915 września w słoneczne piątkowe popołudnie strykowska biblioteka gościła Panią Edytę Świętek, autorkę porywających serca historii o ludziach i dla ludzi, po które chętnie sięgają nasze czytelniczki. Edyta Świętek – to pisarka młodego pokolenia, autorka wielu bestsellerowych powieści obyczajowych, często z wątkiem kryminalnym. Najczęściej miejscem akcji jest Kraków i okolice.

Największą popularność zdobyła pięciotomową sagą „Spacer Aleją Róż”, której akcja dzieje się po II wojnie światowej w Nowej Hucie. 15 września w słoneczne piątkowe popołudnie strykowska biblioteka gościła Panią Edytę Świętek, autorkę porywających serca historii o ludziach i dla ludzi, po które chętnie sięgają nasze czytelniczki. Edyta Świętek – to pisarka młodego pokolenia, autorka wielu bestsellerowych powieści obyczajowych, często z wątkiem kryminalnym. Najczęściej miejscem akcji jest Kraków i okolice. Największą popularność zdobyła pięciotomową sagą „Spacer Aleją Róż”, której akcja dzieje się po II wojnie światowej w Nowej Hucie. 
Autorka w swoich książkach bawi i wzrusza czytelników do łez. Jak sama mówi: inspirację do pisania powieści znajduje wszędzie: w drobiazgach dnia codziennego, twarzach ludzi, których mija na krakowskich chodnikach. Zanim Autorka opowiedziała o swoich książkach, słuchacze dowiedzieli się, skąd pisarka czerpie wzorce swoich bohaterów, kto podpowiada ich imiona i nazwiska, jak przebiega praca twórcza nad powieścią. Zdradziła też kilka ciekawostek ze swojego życia prywatnego. Pani Edyta w sposób magiczny opowiadała o swoich książkach, o pracy pisarza i o tym, skąd czerpie pomysły do swoich powieści.

Powered by Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie