Narodowe Czytanie 2022

pobrane 1
Narodowe Czytanie to coroczna, ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo arcydziełpolskiej literatury, które wpisało się na stałe do kalendarza wydarzeń organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strykowie.

W sobotę 3 września 2022 r. odbyło się Narodowe Czytanie „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza. Tegoroczna odsłona ogólnopolskiej akcji głośnego publicznego czytania rozpoczęła się uroczystym powitaniem zaproszonych Gości oraz odczytaniem listu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przez Kierownik Marzenę Rusek.

Podczas wspólnego czytania utwory naszego wieszcza czytali:
"Romantyczność" – Tamara Barańska – Kiemaczyńska – Zastępca Burmistrza Strykowa
"Lilije" – Anna Drzewiecka, Alicja Gabara, Kazimierz Karpiński, Anna Kwiatkowska, Piotr Wojtalik - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie
"Kurhanek Maryli" – Antoni Cendrowski, Antoni Głowacki, Magdalena Olczyk, Konstancja Tokes, Zuzanna Wasilewska - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Strykowie
"Trzech Budrysów" – Maria Chojnacka - czytelniczka
"To lubię" – Agata Kaczmarek – aktorka, Dariusz Dziewulski – Radny Rady Miejskiej wStrykowie, Katarzyna Górska i Iwona Stankiewicz – pracownicy Gminnej BibliotekiPublicznej.

Lekturę wzbogaciła część artystyczna w wykonaniu Agnieszki Gabrysiak – solistki Teatru Muzycznego w Łodzi, Agnieszki Kaczmarek i Krzysztofa Kaczmarka – aktorów scen łódzkich. Lektorzy tegorocznej lektury otrzymali egzemplarz książki opatrzony pamiątkową pieczęcią, która do Strykowa dotarła z Kancelarii Prezydenta RP. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania uczestnikom spotkania za wspólne czytanie oraz udział w 11 odsłonie Narodowego Czytania. Podziękowania kierują także do właścicieli Centrum Ogrodniczego Piotrowscy za udostępnienie roślin do dekoracji sali.

Do zobaczenia za rok.