Spotkanie autorskie z J. Skworzem

DSC 0358

9 maja, w ramach Tygodnia Bibliotek odbywającego się w dniach 8 – 15 maja pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu„ strykowska Biblioteka zorganizowała dwa spotkania autorskie z Jakubem Skworzem, pisarzem, dziennikarzem, autorem książek dla dzieci i młodzieży.

Wykorzystując multimedialną prezentację nasz gość opowiedział o dzieciństwie, o pierwszym utworze, o latach młodości Adama Mickiewicza, tym samym wciągnął strykowską młodzież w fascynującą opowieść o życiu polskiego wieszcza. Wspólnie szukali odpowiedzi na pytanie - Czego można nauczyć się od wieszcza w 220 lat po jego narodzinach? Dla sprawdzenia zdobytej wiedzy autor zadawał uczniom pytania, a dobre odpowiedzi nagradzał zakładkami.
W trakcie spotkań zostały wręczone nagrody uczestnikom Gminnego Konkursu Poetyckiego adresowanego do uczniów klas VII - VIII szkół podstawowych. Jury kierując się kryteriami określonymi w regulaminie Konkursu przyznało następujące nagrody:

Miejsce I:
Aleksandra Binias – SP w Bratoszewicach,